رعایت اصول مدیریت

رعایت اصول مدیریت شبکه های اجتماعی

مدیریت شبکه های اجتماعی

در ابتدا برای دانستن رعایت اصول مدیریت شبکه های اجتماعی باید خلاصه ای از وظایف مدیر(Admin) بدانیم،به چه شخصی مدیر میگویند و چه وظایفی دارد؟

در اصل ادمین شدن در اینستاگرام(شبکه های اجتماعی) نیاز به داشتن تخصص و دانش دارد،و در واقع هر تخصصی هم نیاز به صرف وقت و تمرین دارد،و برای اینکه تبدیل به یک ادمین حرفه‌ای بشوید،نیاز به دانش و تمرکز کافی دارید،و در واقع مهم‌ترین اصل در استخدام ادمین اینستاگرام،تخصص فروش به‌صورت کاملا طبیعی و بدون استفاده از برنامه‌های افزایش فالوور فیک اینستاگرام میباشد.

مدیریت (شبکه های اجتماعی ) پیج اینستاگرام:
در حقیقت مدیریت پیج اینستاگرام نیاز به تولید محتوای جذاب و گیرا و برنامه‌ریزی و تخصص دارد،باید بدانیم هر پیج اینستاگرامی برای موفقیت وگرفتن بازخورد مثبت و عالی از فالوورها نیاز به تحلیل رقبا و تدوین و تولید محتوای جذاب دارد،برای مثال: انتشار عکس و ویدیوی خاص، نوشتن کپشن‌های مرتبط با موضوع و جذاب،برنامه انتشار منظم و انتخاب هشتگ های مناسب برای هر پست،در واقع این‌کار در اغلب اوقات زمان‌بر و نیازمند هزینه بسیار میباشد،و در این‌کار شما باید چند نیروی انسانی متخصص در زمینه‌های مختلف استخدام و به کار گیرید.

مدیریت شبکه های اجتماعی

در واقع حضور قدرتمند(شبکه های اجتماعی) اینستاگرام در عصر حاضر باعث پدید آمدن مشاغل جدید شده است،و مدیریت پیج اینستاگرام از جمله این کارها میباشد، این کار تمام وقت و دائمی که این توانایی را دارد که موفقیت بسیاری از کسب و کارها را تضمین کند.
از جمله وظایف ادمین برنامه‌ریزی و تحلیل‌های دقیق نتایج انتشار محتوا، پاسخگویی به نظرات کاربران و به طور کلی تعامل در اینستاگرام است و یکی از حیاتی‌ترین و البته زمان‌برترین بخش‌های اداره یک صفحه است.

چگونه یک صفحه شبکه اجتماعی را مدیریت کنیم:

برای مدیریت صفحه اینستاگرام و برای تولید محتوای جذاب باید از مهارت های مختلفی بهره مند باشیم تا با بکار گیری آنها در کنار یک گرافیک بتوانیم صفحه را به بهترین نحو مدیریت نماییم،بعضی از این مهارت ها به شرح زی میباشد:

 • طراحی گرافیکی:در واقع باید گفت طراحی لوگو و تم اصلی پست و استوری‌ها یکی از مهم‌ترین بخش‌ های تولید محتوا در یک صفحه اینستاگرام میباشد،و این کار توسط گرافیست صورت میگیرد و ادمین صفحه در بیشتر مواقع روی آن نظارت میکند.
 • تولید و انتشار زمانبدی شده پست: آنچه باید دانست محتوای متنی و تصویری متناسب با یک کسب و کار در جذب مخاطبان تاثیرشگرفی دارد، و دانستن  اینکه بفهمیم چه محتوایی را چگونه منتشر کنیم ممکن است در ابتدا سخت باشد، و حتی ممکن است به دلیل مشغله‌های دیگر نتوانیم بطور منظم پست گذاری داشته باشیم،در اینطور مواقع ارائه راهکار مناسب می‌تواند مدیریت تولید و انتشار پست‌ها که توسط ادمین پیج اینستاگرام انجام میگیرد را کمی راحت کند،و البته مدیریت تولید محتوا به معنای آن نیست که خود ادمین باید درگیر طراحی گرافیکی پست‌ها شود،زیرا که این کار باید به دست متخصص گرافیک صورت گیرد.
  و در نتیجه حفظ نظم و کیفیت پست و استوری‌ها به وسیله ادمین بی شک باعث پیشرفت خواهد شد.
 • آنالیز و بررسی صفحات رقبا:برای اینکه جایی در میان کاربران داشته باشید اول باید رقبایتان را شناسایی کنید،و سپس برای داشتن مدیریت تاثیرگذار تر صفحه‌تان لازم است به شناسایی نقاط قوت و ضعف آن‌ بپردازید و سپس از فرصت‌ها و ظرفیت‌هایی که شناسایی کردید،برای رشد هرچه بیشتر خود استفاده کنید.
  در حقیقت بسیاری از رقبای شما در بخش تعامل با کاربران و استفاده از تکنیک‌های مختلف جذب کاربر، آزمون و خطاهایی داشتند که می‌توانید درس‌های زیادی از آن‌ها بگیرید و هزینه‌های خود را کاهش دهید.
 • گزارش عملکرد صفحه: در اصل مدیریت صحیح پیج اینستاگرام بی شک به افزایش بازدهی یک کسب و کار کمک خواهد کرد،ولی باید دانست که این کار به برنامه ریزی بلند مدت و کوتاه مدت نیازمند است،و به همین خاطر ادمین پیج اینستاگرام گزارش نتایج برنامه ریزی‌های کوتاه مدت را در پایان هر ماه در اختیار شما میگذارد،که با بررسی گزارش‌های هر ماه می‌توان برنامه ریزی موثر‌تری برای ماه‌های آینده داشته باشید.
  در ابتدای کار ممکن است کار کردن با اینستاگرام کمی دشوار بنظر بیاید،علی الخصوص اگر ندانید که چطور با بیزینس اکانت‌ به خوبی کار کنید و از الگوریتم‌های اینستاگرام به سود خود استفاده کنید، پس بهترین راهکار این است که از یک ادمین پیج اینستاگرام کمک بگیرید یا خودتان دوره آموزش مدیریت پیج اینستاگرام را بگذرانید تا نتایج خوبی برایتان به همراه داشته باشد.

مدیریت شبکه های اجتماعی

وظایف مدیر (ادمین)پیج اینستاگرام:

 1. انتشار منظم پست و استوری
 2. تسلط به الگوریتم های اینستاگرام
 3. نوشتن کپشن مناسب و جذاب
 4. انتخاب هشتگ های مناسب و درخور کسب و کار
 5. پاسخ دادن به دایرکت ها به صورت درست و با صبر وحوصله
 6. افزایش تامل با کاربران
 7. نظارت بر روی تبلیغات گسترده
 8. ایده پردازی و خلاقیت در ایجاد پست و استوری های جذاب
 9. و…..

در نهایت باید گفت وظیفه اصلی ادمین بالا بردن میزان فالوورهای پیج میباشد.

یکی دیگر ازنکاتی که باید در مدیریت پیج مورد توجه قرار گیرد امنیت پیج میباشد،ادمین باید به امنیت کاربران توجه ویژه ای داشته باشد،از جمله این کارها:

 • از رمزهای قوی استفاده کنیم و به طور مداوم تغییرشان دهیم
 • از ربات استفاده نکنیم
 • برنامه اینستاگرام را به روز نگه داریم
 • ایمیل و شماره تلفن خود را وارد کنیم
 • احراز دو مرحله ای را فعال کنیم

مدیریت شبکه های اجتماعی

در نهایت باید گفت با ظهور شبکه‌های اجتماعی(اینستاگرام) فرصت‌های جدیدی برای کسب و کارها بوجود آمده تا بتوانند محصول و خدمات خود را در سطح وسیعی معرفی کنند،ولی باید دانست برداشتن گام‌های اولیه بدون شک کمی دشوار خواهد بود،مخصوصا اگر که زمان کافی برای رسیدگی به امور شبکه‌های اجتماعی را ندارید.
و باید دانست مدیریت پیج اینستاگرام مهارتی است که نیاز به آموزش دارد،و بهتر است این کار را به عهده کسی بسپارید که تخصص این کار را دارد یا با تمرین موارد مختلف، یادگیری این مهارت‌ها توسط خودتان را کسب کنید.
در واقع یک ادمین خلاق با به کار گرفتن ایده‌های جدید این راه را راحت تر طی میکند، باید دانست بخش اعظمی از موفقیت کسب و کار در ارتباط گرفتن با مشتریان است، یک ادمین  خلاق باید با در نظر گرفتن ویژگی‌های منحصر بفرد هر بیزینس استراتژی‌های مناسب،تعامل با مشتریان را برنامه ریزی کند.
در واقع هر کسب و کاری نکات کلیدی دارد که بهتر است هنگام مارکتینگ در شبکه اجتماعی معروفی مثل اینستاگرام مورد توجه قرار گیرد، پس نکته مهم قبل از استخدام ادمین این است که مهارت‌ها و توانایی‌هایی که برای کسب و کار شما ضروری هستند را بسنجید،و اگر قرار است این کار را خودتان انجام دهید،باید برای یادگیری و پیاده‌سازی مهارت‌های مدیریت صفحه، زمان کافی صرف کنید تا به موفقیت دست یابید.

مدیریت شبکه های اجتماعی

It seems we can't find what you're looking for.
×