چاپ پوستر

چاپ پوستر

پوستر

در اصل پوستر را برای دادن اطلاعات در مورد موضوعات مختلفی استفاده می‌کنند که این اطلاعات باید جامع و خلاصه باشد،به طوری که در یک صفحه با ابعادی که  مشخص شده است بتوانند این اطلاعات را به خوبی جمع آوری و به مخاطب انتقال دهند.
انچه درطراحی پوستر مهم است ابعاد پوستر میباشد به صورتی که از فاصله دور هم دیده شود و برای مخاطب قابل تشخیص باشد.، اغلب پوستر ها به منظور استفاده روی دیوارها تهیه میشوند و به همین دلیل در سایزهای بزرگ و اغلب به صورت عمودی طراحی شده تا باعث جلب توجه بیشتر بوده و بتوانند اطلاعات لازم را انتقال دهند،و به همین علت است که به پوستر دیوار کوب نیز میگویند.

در اصل اهداف مختلفی در تهیه ی پوستر نهفته است مثلا هدف از تهیه پوستر میتواند تبلیغ یک اثر هنری، نمایشگاه و یا فیلم سینمایی باشد و یا حتی هدفی اقتصادی آن باشد،در حال حاضر از پوستر ها در امور آموزشی نیز استفاده میگردد.

پوستر

در حقیقت پوستر ها زودگذر هستندولی در عین حال می‌توانند تاثیر ماندنی هم داشته باشند و این بستگی به موضوع پوستر و همچنین عملکرد طراح آن دارد.
در اصل اگر قصد دارید محصولی را معرفی کنید یا یک واقعه هنری یا فرهنگی را به اطلاع عمومی برسانیدگزیده ترین و اولین راه، طراحی یک پوستر زیبا و جذاب است،علی الخصوص اگر محلی که پوستر را در آن نصب میشود، دیوار یکی از خیابان ها و مکان های پر رفت و آمد و شلوغ شهر باشد.

باید بدانیم که طراحی پوستر یک کار کاملا تخصصی است که می‌تواند به عنوان یک شغل پردرآمد ،جذاب و پولساز، امنیت شغلی افراد متخصص را تامین کند.

پوستر

انواع پوستر:

در حقیقت هر پوستری کاربردی مربوط به خود دارد و باید طبق اهدافی که در نظر داریم طراحی و اجرا شود و نمی‌توانیم از یک روش کاملا مشترک برای تمام پوستر ها استفاده کنیم،بر این اساس انواع مختلفی پوستر داریم که به اختصار در این مقاله بیان میشود:

پوسترهای تبلیغاتی:در حقیقت پوسترها با هدف تبلیغ برای فروش بیشتر، نمایش بیشتر و توجه بیشتر مورد استفاده قرار میگیرد، اما وقتی نگاه ویژه تری به این موضوع داشته باشیم بعضی از پوستر ها انچنان تاثیر شگرفی در مخاطب ایجاد می‌کنند که تا سال ها نام یک برند یا تولیدکننده را بر سر زبان ها باقی میگذارند، از جمله پوسترهای نایک،کوکاکولا و… که سال هاست این محصولات را به مردم شناسانده است،هدف مشترک تمام پوستر های تبلیغاتی به فروش رساندن یک تجربه است.

پوسترهای سیاسی:در اصل از این مدل پوسترها برای اهداف سیاسی استفاده میشود،حتی در گذشته در زمان جنگ جهانی از این مدل پوستر برای تشویق و روحیه دادن به سربازان استفاده و اتفاقا بسیار مورد استقبال قرار گرفته و تاثیر گذار بود.

پوسترهای تلفیقی و انگیزشی:این مدل پوسترها معمولا حاوی یک پیامی بزرگدر قالب تصویری گویا میباشند و اغلب در مدارس دانشگاه ها و حتی شرکت ها مورد استفاده قرار میگیرند.

پوسترهای فیلم ها:این مدل پوستر ها معمولا با نشان دادن چند صحنه جذاب و نوشتن نام بازیگران با فونت معمولا مشکی و درشت سعی در ترغیب مخاطب برای دیدن فیلم میکند.

پوسترهای رویداد ها:این مدل پوسترها معمولا برای نشان دادن یک رویداد همگانی مانند گردهمایی،کنسرت،راهپیمایی در یک زمان خاص میباشد و معمولا پس از برگزاری این مراسمات پوسترها جمع آوری میشوند،ولی بعضی از پوسترها به عنوان یادگاری از مراسمات و افراد خاص به عنوان کلکسیون باقی میماند.

پوسترهای مسافرتی:این مدل پوسترها معمولا با هدف تبلیغات برای سفر به مکانی خاص طراحی میشوند،معمولا مورد استفاده آژانس های تبلیغاتی،هتل ها مکان های گردشگری و هر جا که با صنعت توریسم در ارتباط است مورد استفاده قرار میگیرد و اطلاعاتی در اختیار توریست ها برای مکان های سیاحتی قرار میدهد.

پوسترهای آموزشی:این پوسترها بیشتر برای دیده شدن عملیات تحقیقاتی در مورد یک موضوع ویژه مورد استفاده قرار میگیرد و بیشتر در محیط های آموزشی مثل آموزشگاه ها،دانشکده ها و …استفاده میشود،تفاوت اصلی این مدل پوستر با انواع دیگر پوستر در اصول زیبایی شناسی ،فونت ها و رنگ ها میباشد که بسیار حائز اهمیت است.

پوسترهای نور سیاه:پوسترهایی که در حقیقت از دهه 60 میلادی مورد توجه طراحان قرار گرفت،در واقع پوسترهایی با مور سیاه هستند که با اشعه ماورا بنفش بر روی نقوشی ایجاد میشود،از معروفترین این پوستر ها میتوان به پوستر اوج اثر مایکل باومن اشاره کرد.

به طور کلی در دنیای امروز داشتن تبلیغات درخور از اولویت های شروع و ادامه یک کار است و هر کار و خدمت و محصولی نیاز به معرفی و تبلیغات دارد و عموما رایج ترین نوع تبلیغ به عهده پوستر است زیرا در همه جا قابل نصب و  قابل مشاهده است.
در حقیقت پوستر یک اعلان همگانی است که در همه جا و در همه نوع فعالیتی قابل استفاده است بنابراین داشتن یک پوستر خوب به شما در معرفی زمینه کاریتان کمک بسزایی می‌کند.

چاپ پوستر

It seems we can't find what you're looking for.
×