7 شعار تبلیغاتی فراموش نشدنی

شعار تبلیغاتی چیست؟

شعار تبلیغاتی از ویژگی هائی برخوردار است که در زیر به آنها اشاره می کنیم:

 • عبارت مختصر و جذابی است که با ثبات داشتن و گذشت زمان در بین نام های تجاری موقعیت خود را پیدا می کند و مورد استقبال مخاطبان قرار می گیرد
 • پیروان یک شعار تبلیغاتی نقش کلیدی را ایفا می کنند
 • شعار شما باید به گونه ای باشد که افراد را به تفکر وادار کند
 • انتخاب یک عبارت کوتاه و مفید به عنوان شعار بهترین اثر را می تواند داشته باشد
 • شما می توانید از کلمات تاثیر گذار یا ملودی های زیبا استفاده کنید تا هر کسی که آن را می شنود یا می خواند برای همیشه به یاد داشته باشد
 • باید وجود داشته باشید و با صحبت کردن احساسات را جلب کنید این روش باعث جذب مخاطبان هدف شما  رسالت ، هدف شما می شود
 • شعار تبلیغاتی شما باید القاگر احساس تعلق و اعتماد به محصول باشد

اگر به دنبال نوشتن یا تجدید شعار تبلیغاتی کسب و کار خود هستید در صورتی می توانید به بهترین شعار تبلیغاتی دست پیدا کنید  که به نمونه های ماندگار و موفق نگاه کنید به این ترتیب، می توانید آنچه را که خوب به نظر می رسد برای چگونگی جذب نام تجاری خود در قالب یک شعار دریافت کنید یکی از راههای برندسازی نیز شناخت شدن بوسیله ی یک شعار تبلیغاتی انحصاری است.

1. نایک: فقط انجامش بده

این شعار یک شعار نمادین است و در همه جا وجود دارد نایک از این شعار در:

 • بسته بندی های مختلف استفاده می کند
 • در لباس های تولید یا سفارش این شرکت
 • در کفش های تولید یا سفارش این شرکت
 • و در کل در کمپین های تبلیغاتی خود استفاده می کند

این شعار در سال 1988 توسط دان ویدن مدیر تبلیغات شرکت نایک مطرح شد که بر اساس آخرین کلمات یک مرد محکوم به قتل بود این شعار که به همراه یک نماد است به راحتی در ذهن شما ثبت می شود و شما تنها کافی است چند بار شعار دارای نشان نایک را بشنوید یا ببینید تا در حافظه شما برای همیشه ثبت شود.

 

شعار تبلیغاتی
شعار تبلیغاتی

 

2. لورآل: چون ارزشش را دارید

شعار لورآل “چون ارزشش را داری” امسال 50 ساله می شود این شعار تحول عظیمی در تبلیغات بوجود آورد ضمن اینکه اعتماد به نفس در مصرف کننده را نیز افزایش داد پس از گذشت چندین سال این شعار همچنان مرتبط و مطابق با اتفاقات روز است و تاییدی قدرتمند در جهت تشویق مصرف کننده برای استفاده از این محصولات است.

3. برگر کینگ: راه خود را داشته باشید

شعار برگر کینگ یک شعار مشتری محور است زیرا برگر کینگ با قرار دادن ضمیر «خود»، مشتری را به داخل دعوت می کند و او را به خرید و مصرف تشویق می کند قابل ذکر است برگر کینگ با ارائه خدمات شخصی و تولید فست فودهای سفارشی، خود را متفاوت از رقبای اصلی نشان داده است.

4. نیویورک تایمز: همه اخبار مناسب چاپ

این شعار نمادین برای اولین بار در سال 1897 استفاده شد و امروزه نیز در صفحه اول روزنامه ثبت می شود.

5. مک دونالد: من آن را دوست دارم

این شعار یک شعار همیشه فعال است مک دونالد همیشه تجربیات مشتریانش را در مورد غذای اصلی خود  قرار می دهد این مشتری است که همبرگر یا غذای خوشمزه خود را دوست دارد یک شعار ساده و جذاب که بعد از خوردن غذا هر مشتری ان را از ذهن خود می گذراند.

6. تویوتا:پیش به سوی اکتشافات

شعار تویوتا نمونه ای عالی از نمونه شعارهائی است که ارزش شرکت را بیان می کند مزیت داشتن یک اتومبیل مقرون به صرفه و قابل اعتماد این است که می توانید از آن بیشترین بازدهی را داشته باشید  خواه برای رسیدن به خانه بعد از یک روز کاری طولانی باشد یا اینکه برای سفر خارج از شهر برای تعطیلات آخر هفته، یا به مقصدی که هنوز نرفته اید باشد.

7. ردبول: ردبول به شما بال می دهد

این شعار یک داستان هشدار دهنده به دنبال دارد شعار ردبول بسیار تاثیر گذار است و برای مصرف کنندگان واقعی یک نوشیدنی انرژی زا بیان شده است اما اشکالی که به این شعار وارد است این است که با مصرف این محصول، غیر ممکن، ممکن می شود و به معنای واقعی کلمه به شما بال می دهد!

در این خصوص شرکت مجبور به پرداخت هزینه برای ادعاهای نادرست خود است و این یک درس خوب است برای اینکه شعار خود را به یاد ماندنی نگه دارید اما نه با تقلب یا هر روش نادرست دیگر.

نتیجه گیری:

بهترین شعار تبلیغاتی باید به گونه ای باشد که تاثیر بسزائی بر روی کاربر داشته باشد، هر شرکت یا تجارتی یک شعار تبلیغاتی می خواهد.شعار ما باید هم راستا با هدف و نگرش ما باشد، شما می توانید برای انتخاب شعار تبلیغاتی مناسب در ابتدا از سایت ساخت شعار تبلیغاتی استفاده کنید.

 

×